Ana SayfaHaberlerVerrutol Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? VERRUTOL 15 gr siğil ilacı

Verrutol Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? VERRUTOL 15 gr siğil ilacı

Etkin madde:salisilik asit + 5-fluorouracil
ATC:ATC SINIFLAMASI – D – DERMATOLOJİKLER
D11 DİĞER DERMATOLOJİK İLAÇLAR
D11A DİĞER DERMATOLOJİK İLAÇLAR
D11AF Wart ve anti-corn ilaçlar
D11AFX1 salisilik asit + 5-fluorouracil
SB.atc:D11AF
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması:ORVA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699561650032
Satış Fiyatı:23.17 ₺

Verrutol Kullanım Alanları Nelerdir?

En etkili siğil ilacı olan Verrutol kullanım alanı sadece siğiller olmaktadır. Siğil; bir virüs çeşidi nedeniyle deride oluşan ve aşırı büyüyebilen oluşumlara verilen isim olmaktadır. Genel olarak siğiller ellerin ve parmakların üzerilerinde ve genital bölgelerde görülmektedir. Temasla bulaşan siğiller tedavi edilmedikleri zaman hem hastaların vücut derilerinde daha da çok çoğalmakta, hem de başkalarına bulaşma riski bulunmaktadır. Verrutol’ün içeriğinde bulunan etken maddeler ise siğillerin büyümesini ve gelişmesini kısa sürede önlemektedirler.

Verrutol kullanım şekli nasıldır?

Verrutol oje şişesi gibi olarak kendi küçük fırçası ile sürülen bir ilaçtır. Aseton tarzında bir sıvı halde olarak uygulanan bu ilaç küçük fırça yardımı ile sadece siğil üzerine sürerek uygulanmalıdır. Kesinlikle vücudun herhangi bir bölgesine sürülmemelidir. Verrutol yüze sürülürmü ve diye sorular mevcuttur.  Bende bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bir çok kişi yüzündeki siğillerden müzdarip iken kullanmış ve yüzünde kalıcı kızarıklık oluşmuştur. Verrutol yüze sürülürmü bunu kesinlikle yapmayın derim. Alternatif tıp uygulamaları daha faydalıdır. Yani güvenilen kişilere okutmak ve geçtiğini görmek daha kolaydır.

Çok büyük bir siğil mevcut ise ameliyatla aldırın. Fakat küçük ise ne ameliyat ne de verrutol yüzünüze sürmenizi tavsiye etmiyorum. Sizler de bu kullanım önerisine uyarak vücudunuzun geri kalan yerlerinde derinizi yakma durumundan uzak kalmış olacaksınız.

Not: Bu siğilleri dua ve bir kaç ayrı yöntemle okuyup geçiren kişiler de vardır. Bunun duası ve bu yöntemi ile , mürekkep, nohut, buğday vs okuyarak geçirdiği de görülmüştür. Bunu da sizlere diyerek ilaç olmadan da siğillerden kurtulabilirsiniz.

Verrutol Muadili İlaç Hangisidir?

Verrutol muadili ilaç hangisidir? Bu gün doktorların bazen Verrutol yerine yazdıkları ilaçlar oluyor. En etkili Verrutol muadili ilaç hangisi bunları sizlere paylaşacağım.

Verrutol muadili ilaçların isimleri;

 • DUODERM
 • CANTHACUR
 • PODOFILM

Verrutol Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaç türünde olduğu gibi Verrutol ile olan tedavilerde de bir takım yan etkiler olabilmektedir. Hastaların bünyelerine de bağlı olarak görülebilen Verrutol yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Aşırı göz sulanması
 • Gözlerde kuruluk ya da kaşıntı olması
 • Deride uygulanan bölgelerde kanamaların olması
 • Baş ağrısı
 • Deride pullanmaların olması
 • Deride kabuk oluşumları olması
 • Kızarıklık
 • Derinin iltihaplanması
 • Yanma hissi
 • Derinin aşırı derecede tahriş olması

Siğil Tedavisinde Verrutol

Özellikle siğil tedavisi için üretilen verrutol ilacı deri üzerine uygulanarak tedavi sağlamaktadır. Günlük olarak düzenli aralıklar ile kullanılmaktadır. Genellikle verrutol kullanımları doktor tavsiyeleri ile uygulanmaktadır. İçeriğinde ki tıbbi bileşenlerden dolayı alerjik durumlar için önlemler alınması gerekmektedir.

Siğil deri hastalığının neden oluştuğu tam olarak bilinmemektedir. Farklı sebeplerden dolayı siğil deri hastalıkları oluşmaktadır. Siğil deri hastalığında ilk önce hastanın genel sağlık durumu kontrol edilir. Ardından hastanın alerjik durumu yok ise verrutol kullanımı önerilir. Doktor tavsiyelerinin dışında verrutol uygulanması uygun değildir.

Siğil deri hastalığıdır. Siğil hastalığı ile karşı karşıya kalanlar cildiye doktorundan randevu almaları gerekmektedir. Cildiye doktorunun önerileri ile siğil tedavisine başlanılıyor. Genellikle siğil bölgesine iki ay düzenli ilaç kullanımı sağlanır. Böylelikle siğil deri hastalığının tedavi süresi iki ay sürmektedir.

Verrutol’ün Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

Verrutol sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir ilaç olup, ilacın kullanılması sırasında bir takım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak Verrutol kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlar olmaktadır;

 • Verrutol’ün sadece deriye sürülmesi lazımdır.
 • İlacın kullanımı esnasında sadece siğillerin üzerine tatbik edilmesi ve sağlıklı olan deriye temasından kaçınılması gerekmektedir.
 • Şeker hastalığına sahip olan hastaların Verrutol kullanımına başlamadan önce doktorlarına bu durumu bildirmeleri önem taşımaktadır.
 • Sara ilaçları ile birlikte Verrutol’ün doktor kontrolünde olmak şartı ile kullanılması gerekmektedir.
 • Zona tedavisi gören hastalar Verrutol kullanamamaktadır.
 • Verrutol içeriğinde yer alan etken maddelere alerjisi olan hastaların, bu ilacı kesinlikle kullanmaması gerekmektedir.
 • Verrutol ‘ün kumaşlara ya da giysilere değdirilmemesi lazımdır. Bu gibi durumlarda kullanılan giysilerde kalıcı lekeler oluşabilmektedir.
 • Verrutol kesinlikle kanayan olan yaralara tatbik edilmemelidir.
 • Verrutol uygulaması sırasında, ilaç uçucu gazlara sahip olduğundan dolayı solunmaması gerekmektedir.
 • Verrutol ilaç şişesinde kristallenme şeklinde parçacıklar görülmesi durumda ise o ilacın kullanılmaması gerekmektedir.
 • Verrutol uygulamasından sonra ilacın içeriğinin uçmaması için ağzının sıkıca kapatılarak muhafaza edilmesi lazımdır.

Verrutol Kullanımı İçin Önemli Hususlar

Verrutol uygulama işlemi öncelikle bir yaş öncesi bebekler için uygulanması uygun değildir. Belirli bir yaş öncesi çocuklar için de yetişkin kontrolü dahilinde uygulanması gerekiyor. Özellikle yetişkinlerin verrutol ilacını çocuklardan uzak tutması gerekiyor.

Siğil hastalığı olan kişilerin verrutol içerisinde bulunan tıbbi bileşenlerine alerjisi var ise verrutol uygulanmaması gerekiyor. Hamilelik durumlarında verrutol uygulanılmaması gereklidir. Bir yaş altı bebeklerde siğil tedavisinde verrutol uygulanmaması gerekmektedir. Böbrek ile ilgili rahatsızlığı olan kişilerde verrutol ilacı doktorlardan tarafından tavsiye edilmemektedir. Enzime dayalı bir eksikliğini olan insanların da uygulanmaması gerekir.

Şeker hastalığı olan hastalarda verrutol uygulanmalarda doktor tavsiyesinde olmaması gerekmektedir. Sara hastalığı bulananlar için yine aynı şekilde doktor kontrolü dahilinde kullanılması önerilmektedir. Yakın zaman da su çiçeği gibi hastalığı tedavisi için ilaç kullananlar verrutol ilacı uygulanmaması gerekir. Verrutol uygulamasında göz ve çevresi için uygulanmaması gerekiyor.

Fiyat

Verrutol % 0,5 + % 10 15 gr solüsyonun 2020 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Adminhttp://eniyinedir.com
En iyi ve en son oyun haberlerine, sızıntılara ve söylentilere, en iyi aradığınız ürünlere, tatillere, bitkilere aklınıza gelecek her türlü en iyi konseptine erişmenizi sağlamaya odaklanan bir teknoloji ve haber bloguyuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler

- Advertisment -

Trending Now

Son Yazılar