Ana SayfaEn İyi ListesiEn İyi Kombi Tavsiye 2022

En İyi Kombi Tavsiye 2022

Yeni kombi almak veya kombi bakımı yaptırmak zorlu kış ayları için büyük önem taşımaktadır. Kışın soğuklarla mücadele etmek için daha sağlıklı ve verimli bir kombi kullanmak isteyenler için her bütçeye uygun kombi modelleri ve ucuz kombi modellerini haberimizin detayında sizler için sıraladık.

Kış aylarına girmeden önce kombi bakımı yaptırmak kadar eskimiş kombileri atıp, yenilerini almak da bir o kadar hayati öneme sahiptir. Yeni bir kombi almak için var olan modelin eskimesini beklemeyin. Çünkü pek çok yeni model kombi, eski ürünlere göre çok daha tasarruflu çalışıyor.

Uygun fiyatlı olmasından dolayı ikinci el kombi size uygun gelebilir fakat uzmanlar bu durumun öldürücü sonuçları bile olabileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor. Yeni kombi modelleri görece pahalı olabilir ancak merak etmeyin, her bütçeye uygun kombi modellerinden oluşan bir liste hazırladık ve kısaca ürünlerin özelliklerinden bahsettik. Fiyatı yüksek bile olsa iyi bir kombi almak demek, iyi bir yatırım yapmak demektir.

Her bütçeye uygun kombi modelleri:

  • Alarko Super Fit Tam Yoğuşmalı Kombi 
  • Baymak Brötje Novadens Extra Yoğuşmalı Kombi 
  • Bosch Condense Kombi 
  • Eca Proteus Premix Kombi 
  • Viessmann Vitodens Kombi 

En Kaliteli ve Bütçenize Uygun Kombi Tavisyesi

1. Yüksek verimlilik: Alarko Super Fit Tam Yoğuşmalı Kombi

Alarko Super Fit Suf 24 Premiks Tam Yoğuşmalı Kombi

11.005,00 TL
Alarko
Kombi, 43.7 cm genişlik, 64 cm yükseklik ve 25.6 cm derinliği ile en dar mutfak dolaplarına bile kolayca sığabilecek boyutlardadır. Beyaz rengi ile şık bir tasarıma sahip olan ürün, bulunduğu ortamlara estetik bir görünüm kazandırır.

2. En ekonomik modellerden: Baymak Brötje Novadens Extra Yoğuşmalı Kombi

Baymak Brötje Novadens Extra 24 kw Yoğuşmalı Kombi (Baca Dahil)

7.635,08 TL 8.299,00 TL
Baymak
Not: Kombi montajları yetkili servis tarafından ücretsiz yapılmamaktadır. Kombi montajı alıcıya aittir. Kombi montajından sonra bölgenizdeki gaz dağıtım firmasından uygunluk veya değişim belgesi almanız gerekmektedir.

A sınıfı verimlilik kapasitesine sahip olan Baymak Brötje Novadens Extra Yoğuşmalı Kombi, %93 ısıtma ve %81 su tasarrufu sağlıyor. Yıllık elektrik tüketimi yalnızca 37 kWh ürün, en ekonomik kombi modelleri arasında gösteriliyor. Çalışırken sadece 55 dB ses seviyesine ulaştığı için günün her saatinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

3. Sessiz ve güçlü: Bosch Condense Kombi

Bosch Condense 2500 W 24 kw Yoğuşmalı Kombi (Baca Dahil)

7.708,68 TL 8.379,00 TL
Bosch
Bosch Yoğuşmalı Kombiler ileri teknoloji ürünü Alüminyum-Silisyum alaşımdan imal edilen korozyona karşı dayanıklı döküm ısı blokları sayesinde normal kombilere oranla çok daha az yakıt tüketir ve böylece ilk yatırım maliyetindeki farkını düşük yakıt tüketimi ile geri öder.

%98.6 verimlilik seviyesi ile listemizdeki en yüksek tasarrufu sağlayan ürünlerden biri olan Bosch Condense Kombi, çalışırken yalnızca 44 dB ses seviyesine ulaşıyor. Yerden ısıtma sistemlerinde de rahatlıkla kullanılabildiği için alternatif fonksiyonlar sunan modelin ulaştığı en düşük petek ısısı 30, en yüksek petek ısısı ise 60 derece.

4. Mobil uygulama ile kontrol edin: Eca Proteus Premix Kombi

E.C.A Proteus Premix 24 kw Yoğuşmalı Kombi (Baca Dahil)

7.922,12 TL 8.611,00 TL
E.C.A
%107,5 verim
• 24 kW’lık kapasite
• ErP verimlilik sınıfı
• Sessiz çalışma
• 678 mm x 410 mm x 288 mm
minimal boyutlarıyla kullanım
alanında tasarruf
• Doğalgaz ve LPG ile kullanım imkanı
• Düşük NOx ve CO emisyonları
• ¼ modülasyon oranı

A sınıfı verimlilik kapasitesine sahip olan Eca Proteus Premix Kombi, donma koruması ile güvenli bir kullanım sunuyor. iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınıza indirerek kullanabileceğiniz Eca mobil uygulaması ile kombiyi uzaktan kontrol etmeniz mümkün. Modelin minimal boyutları sayesinde küçük alanlarda bile rahatlıkla kullanabilirsiniz

5. Yüksek su akış debisi: Viessmann Vitodens Kombi

Viessmann Vitodens 050W 24 Kw

9.011,40 TL <s>9.795,00 TL</s>
Viessmann
Vitodens 050-W Gaz Yakıtlı Yoğuşmalı Kombi,
Üstün Kalitesi İle Öne Çıkmaktadır. Kapsamlı
Aksesuar Seçenekleri İle Hem Yeni Binalarda
Hem De Mevcut Isıtma Sistemlerinin Modernizasyonunda
Kullanılabilir. Vitodens 050-W,

Yıllık toplam 150 W enerji tüketen ve firmanın iddiasına göre %108.4 verimlilikle çalışan Viessmann Vitodens Kombi, listemizdeki en yüksek tasarruf sağlayan kombi modellerinden bir tanesi. Dakikada 12 litrelik su kullanım debisine sahip olan modelin donma emniyeti, hata tanımlama ve program saati desteği gibi özellikleri öne çıkıyor.

Kombi Çeşitleri

Günümüzde satışa sunulan kombi modelleri, şık ve kompakt tasarımları yanı sıra kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren geliştirilmiş fonksiyonlarıyla öne çıkıyorlar. En iyi kombi modelleri listemize geçmeden hemen önce kombi çeşitlerine göz atıp genel özelliklerini hatırlatmak istiyoruz:

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombi tanımı genel olarak hermetik kombilerin bir çeşididir. Çok tercih ediliyor olma sebebi ise yoğuşmalı kombi modellerinin sunduğu yüksek verimlilikleri. Diğer çalışma prensibiyle çalışan kombi modelleri yüzde 80-90 arasında bir verimlilik yüzdesine sahipken yoğuşmalı kombilerde bu oran yüzde 105-109 seviyesine ulaşıyor. Enerji sarfiyatı da düşük olan yoğuşmalı kombiler atık gazın ısısını düşürerek yanmayla oluşan su buharının enerjisi de sisteme kazandırabiliyorlar.

Bacalı Kombi

Baca bağlantısı sayesinde atık gazı dışarıya veren kombi tipine bacalı kombi denir. Ortam oksijenini alarak kullanılmış gazı tahliye eden kombilerin baca bakımını atlamamak gerekir. Bu tip kombilerin bacasız kullanılması da kesinlikle mümkün değildir.

Hermetik Kombi

Gene bacalı bir model olan Hermetik kombiler, ortam oksijeni yerine baca aracılığıyla dışarıdan alınan oksijeni kullanırlar. Atık gaz da aynı formülle bacadan dışarı verilir. Ortam oksijeni kullanılmadığı için bu tip kombiler temiz hava ihtiyacı yaratmaz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombinizi satın alırken özellikle dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detay bulunuyor. Bu detayları göz önünde bulundurarak hem kolay kullanabileceğiniz hem de bütçenizi yormayacağınız tasarruflu bir kombi satın alabilirsiniz. İşte madde madde dikkat etmeniz gereken konular:

  • Alacağınız kombinin, kullanacağınız ortamın metrekaresine uygun olması gerekir. Aksi taktirde beklediğiniz verimi almanız mümkün olmayacaktır.
  • Seçtiğiniz markanın hem kurulumda hem de herhangi bir arızada hızla servis verecek bir ekibi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Satış sonrası destek hizmetleri dayanıklı tüketim ürünleri için önemli bir kriter olarak görülmelidir.
  • Enerji sarfiyatı en önemli kriterlerden biridir. Bunu mutlaka kontrol etmeyi unutmamalısınız.
  • Otomatik gaz kesme fonksiyonuna sahip bir kombi ile deprem gibi öngöremediğiniz olaylarda da siz ve aileniz güvende olabilirsiniz.

Adminhttp://eniyinedir.com
En iyi ve en son oyun haberlerine, sızıntılara ve söylentilere, en iyi aradığınız ürünlere, tatillere, bitkilere aklınıza gelecek her türlü en iyi konseptine erişmenizi sağlamaya odaklanan bir teknoloji ve haber bloguyuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler

- Advertisment -

Trending Now

Son Yazılar