En İyi 5 Ovulasyon Testi Markası

Hamile kalmaya çalışırken bazı tahminlerde bulunarak hamilelik şansınızı yükseltmek ister misiniz? Bu ovulasyon tahmin kitleriyle ne zaman daha fazla hamile kalma şansınız olup olmadığınız takip edin.

Döngünüzün grafiğini çıkarmak ve en verimli günlerinizi tahmin ederek hamile kalma şansınızı arttırmak ister misiniz? Bu ovulasyon testleri ile ne zaman partneriniz ile ilişki yaşamaya başlamanız gerektiğini söyleyecektir.

Ovulasyon Testi nedir?

Potansiyel olarak gebe kalmak için partnerinizle ne zaman seks yapacağınızı bulmaya çalışıyorsanız, bir ovulasyon testi size yardımcı olabilir.

Ovulasyon, yumurtalığınızdan ayda bir yumurta salınımıdır; fallop tüpünden aşağı doğru hareket eder ve döllenmeye hazır olarak bulunur. Ortalama döngü 28 ila 32 gün arasında sürmektedir. Yumurtalama tipik olarak bir kadının ovulasyon dönümünde 11. günü ile 21.günü arasında gerçekleşir.

Ovulasyon testi, bu zaman dilimini daraltmanıza ve her ay en yüksek doğurganlık zamanınızı belirlemenize yardımcı olmak için kullanılan testtir.

Ovulasyon Testleri nasıl çalışır?

Ovulasyon tahmin edici kitler, idrarınızda lüteinize edici horman (LH) arar. Hipofiz bezinde LH üretilir ve her ay yumurtlamadan hemen önce yükselir. Bu testler genellikle LH artışına kadar negatiftir ve yumurtlamadan hemen önce yükselir. Yumurtlamaya yaklaştığınız düşündüğünüzde art arda birkaç gün test yaptırmanız gerekebilir. Yumurtlama tipik olarak pozitif bir yumurtlama testinden 24 ila 36 saat sonra gerçekleştiğinden, bu öngörücü kitler, en yüksek hamile kalma şansı için seks yaptığınız zaman size yardımcı olabilir.

Ovulasyon Testi ne zaman yapılır?

Ovulasyon testlerinin ne zaman yapılacağını bulmak her kadın için kolay olmayabilir. Çoğu kadının öngörülebilir 28 günlük bir takvimde ovulasyon geçirmez. Ovulasyon testleri genellikle yumurtlamadan sonraki dört ile beş gün içerisinde günlük olarak yapılmalıdır. 28 günlük bir döngüye sahip kadınlar için, döngünün 10. gününde teste başlamak, sonraki beş ila altı gün içinde yumurtlamayı tahmin edebilir.

Kullanıcı yorumlarına göre en iyi ovulasyon testi markası hangisi? Yumurtlamanın gerçekleştiği dönemde ilişkiye girmek hamile kalma şansınızı çok büyük oranda artırır. Hızlı ve kolay hamile kalmak için yumurtlama gününüzü ovulasyon testi yardımıyla belirleyebilirsiniz.

  • En İyi Ovulasyon Testi Markaları
  • →  1. Laboquick Ovulasyon Testi
  • →  2. Prefertil
  • →  3. Mothersmart Femometer Akıllı Doğurganlık Takibi
  • →  4. İnnovita Ovulasyon Testi

Yumurtlama testinin kullanım amacı kadınların en kısa sürede hamile kalmasına yardımcı olmaktır. Bu testler en doğurgan olduğunuz 2 günü tespit eder. Ayrıca bu testler yumurtlamanın gerçekleştiği zamanı net olarak gösterdiği için ovulasyon tarihi hesaplaması yaparken de işinize çok yarayacaktır.

En İyi Ovulasyon Testi Markaları

1. Laboquick Ovulasyon Testi

Kaset test şeklinde olan Laboquick ovulasyon testi, diğer testler gibi idrar ile yapılıyor. Ovulasyon testi ile hamile kalanlar arasında Laboquick markasını tercih eden ve olumlu bildirim yapan çok fazla anne adayı var.

Laboquick ovulasyon testi fiyat bilgisi için aşağıdaki linklere göz atabilir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

2. Prefertil

Hamile kalınabilecek en uygun günleri hesaplamak için kullanılan testlerden bir tanesi de Prefertil markasıdır. İdrar ile yapılır.

3. Mothersmart Femometer Akıllı Doğurganlık Takibi

Mothersmart Femometer diğer testler gibi tek kullanımlık değil, akıllı testtir. Isı ölçümü ile yumurtlama gününü tahmin etmekte ve verileri hafızasında tutmaktadır.

4. İnnovita Ovulasyon Testi

Strip test şeklinde satılan innovita çok tercih edilen bir marka. Innovita ovulasyon testini çoklu olarak uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın