En İyi 10 Kas Gevşetici Kremler 2022

Sizin için En iyi 10 kas gevşetici krem sizin için listedik. Bu haberimizde En iyi 10 kas gevşetici kremleri 2022 yılında kullanılma oranına göre listeledik. Haberimizin detayında bu kremlere ulaşabilirsiniz.

Zorlu bir koşudan sonra ağrı hissetmek, gecikmiş başlangıçlı kas ağrısında olduğu gibi günler sonra ortaya çıkabilir. Başarının heyecanı ile birlikte yaptığınız antrenman sonucu kendinizi yorgun bir şekilde sandalye başında bulabilirsiniz.

Buz banyoları, masaj ve kompresyon çorapları antrenman sonrasında size tatmin edici olarak gelse tam olarak kaslarınızı gevşetmede tam olarak yararlı olmayacaktır.

EN İYİ KAS GEVŞETİCİ KREM HANGİSİ? 

En iyi kas gevşetici krem hangisi diye bakıldığında her bir ilacın birbirinden farklı özellik ve içerikte olduğu görülmektedir.

Bazıları ağrı kesici özelliği ile ağrınızı dindirerek kendinizi sıkmanızın ve kas spazmı yaşamanızın önüne geçebilen ilaçlardır. Böylece ağrıya bağlı kas spazmı sorunu ortadan kalkacaktır.

Bu anlamda kişinin ağrısının sebebi, hangi ilacı kullanacağının tespiti için son derece önemlidir. Ancak bazı kas gevşetici krem fiyatlarını ve özelliklerini sıralayabiliriz.

Size uygun olan ilacın tespiti ise en iyi uzman doktorunuz tarafından yapılacaktır.

Kas Spazmı Neden Oluşur?

 • Uzun süre yanlış pozisyonda duruş,
 • Vücudun alışık olmadığı yoğunlukta egzersiz yapılması,
 • Oturma, yatma pozisyonuna bağlı olarak bel veya boyun tutulması,
 • Fibromiyalji gibi hastalıklar,
 • Kadınlarda adet dönemleri ve gebelik kas spazmına neden olabilir.

Kas Spazmı Nasıl Geçer?

Kas spazmı çoğu zaman kendiliğinden geçer. Ancak bazı durumlarda kas spazmı kendiliğinden geçmez ve çok rahatsız edici olabilir. Kas spazmı tedavisinde kas gevşetici ilaçlar kullanılabilir. Pek çok kişi ise ilaç kullanmayı sevmediğinden veya yan etkiler nedeniyle doğal çözümler arar. Özellikle gebelikte karşılaşılan kas spazmları ile başa çıkmada öncelikle doğal yollar tercih edilir.

Doğal Kas Gevşeticiler

Bitkisel ve doğal olarak kabul edilen ürünler tamamen zararsız veya yan etkisiz değildir. Burada yer alan doğal kas gevşeticiler kullanmakta olduğunuz diğer ilaçlarla etkileşime girebilir veya karaciğer, böbrek yetmezliği gibi durumlarda size uygun olmayabilir. Burada bahsedilen gıdaların aşırı tüketilmesi faydadan çok zarara yol açabilir. O nedenle tedavi amaçlı yeni bir şey denemeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Kas spazmında ani başlayan keskin ağrı ile beraber eklem hareketlerinde kısıtlılık, uyuşma ve kuvvet kaybı gibi şikayetler olması durumunda doktora başvurmanız gerekir.

En İyi 10 Kas Gevşetici Krem

DİKLORON

Bilim ilaç kozmetik ünvanlı firmanın ürettiği bir üründür. Ürün reçetesiz satılan ilaçlar sıralamasında en çok satan kas gevşeticilerin başında geliyor. Dikloron isimli ilacın piyasada; jel, kapsül ve tablet olarak 3 farklı çeşitte satışa sunulmuş durumda. Ama her ilaçta olduğu gibi bu ilacıda kullanırken doktor gözetiminde kullanılması gerekiyor. Jel formundaki ürün günde 1 kere kas gevşetilmesi istenen bölgeye uygulayarak etkisini hemen göreceksiniz. Kas gevşetici dikloron formundaki ilacı ise, günde bir en fazla iki kere aç veya tok karnına alınması tavsiye edilir. Kapsül formundaki ilacı ise, günde bir kereden fazla kullanılması tavsiye edilmez. Ürünün belli başlı yan etkileri ise şunlardır;  kısa süreli konsantre olamama, mide de yoğun gaz problemi, uyku düzeni bozukluğu, ishal hal, uyku apnesi olarak sıralanmaktadır. Tablet alındıktan sonra 30 dakika içerisinde ampül formundaki ilaç, alındıktan 10 dakika sonra etkisini gösterdiğini unutmamalısınız.

Voltaren kas gevşetici krem

Voltaren kas gevşetici krem olarak bilinir ancak bu ilaç esasen ağrı kesici özelliktedir. Kemik ağrısı, burkulma, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılarda oldukça başarılıdır. 

 • Eklemlerde oluşan kireçlenme ağrılarında, boyun, bel, sırt, bacak ağrılarında etkilidir.
 • Krem ağrıyı geçirdiğinde kişinin kendini sıkarak kas kasılması yaşamasının doğal olarak önüne geçilmiş olur.
 • Ancak Voltaren, bilinçsiz kullanımında ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir.
 • 12 yaşından küçük çocukların, emziren annelerin ve gebelerin kullanmaması gerekmektedir.
 • Ayrıca bu ilaç açık yaralara ya da hasar görmüş, döküntülü ve ekzemalı bölgelerde de kullanılmamalıdır.
 • Voltaren krem 42 TL ye satılmaktadır.

Nimes

Sırada yeni favorimiz nimes ile devam ediyoruz. Bu jelimiz oldukça etkili ve tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. İlacın etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. NIMES COMBO Jel, kas gevşetici ve ağrı kesici bir ilaçtır. NIMES COMBO, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır.

BENGAY Kas Gevşetici

Bengay kremin kullanımında herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Özellikle boyun tutulması durumlararında en çok kullanılan ilaçlardan birisidir. İçeriğindeki mentol, uygulandığı bölgede serinlik ve rahatlama sağlar böylece kasları gevşeterek kişiyi rahatlatır.

En iyi kas gevşetici krem, Kas gevşetici krem yasaklandı, Hem ağrı kesici hem kas gevşetici, Muscoflex kas gevşetici krem, Kas gevşetici krem eczane, Hem ağrı kesici hem kas GEVŞETİCİ krem, Boyun kas gevşetici krem, En iyi kas gevşetici krem ekşi

Kas gevşetici ilaçlar ağrı kesici ilaçlara göre içinde barındırdığı farklı etken maddeleri sebebi ile daha çok doktor tavsiyesine ihtiyaç duyulan ilaçlardır. Özellikle bazı ilaçlara alerjiniz varsa kaş gevşetici iğneler kullanılmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okumanızı öneririz. İşte ağrı kesici kas gevşetici krem isimleri

CABRAL

CABRAL®
400 mg Film Tablet
Ağızdan alınır.
• Etkin madde: Her bir film tablet 400 mg feniramidol HCl içerir.

CABRAL, kas gevşetici ve ağrı kesici olarak etki gösterir.
• CABRAL, karton kutuda, 24 tabletlik blister ambalajda, kullanma talimatı ile sunulmaktadır.
CABRAL; kas-iskelet sistemi ile ilişkili, aniden başlayan ağrılı kas kasılmalarına bağlı belirtilerin, azaltılması için kullanılır.
Kaslardaki gerginliği giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

MUSCOFLEX

Mefar ilaç sanayi isimli şirketin ürettiği exilorer etken maddesi içeren, ve aslında daha önceden çıkardığı muscoril ampul ürününe alternatif ürettiği üründür. İlaç alındıktan on dakika sonra etkisini göstermektedir 1 gün boyunca etkisini devam ettirmektedir. Bununla birlikte muscoril ve diğer rakip firmaların ilaçlarında karşılaşılan mayışma, sersemlik hali, dikkat bozukluğu, ishal yapma şikayetleri bu ilaçta gözlemlenmemesi bu ilacı bir adım öne çıkardığı aşikar. Ürünü günde en az 1 en çok 2 kere alınması doktor tarafından tavsiye edilir. Ürünün bir haftadan uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Diğer birçok kas gevşeticide olduğu gibi muscoflex isimli ürünün problemli bölgeye jel ile masaj yaparak daha çabuk tedaviye yanıt verdiği gözlemlenmektedir. Doktorunuza danışmayı kesinlikle unutmayın.

En İyi Kas Gevşetici Haplar

AKİNETON

AKINETON® etkin madde olarak her bir tabletinde 2 mg Biperiden hidroklorür içeren, antiparkinson ilaçlar (Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar) sınıfına dahil bir tıbbi üründür.
Her bir kutuda 100 adet tablet içeren ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır. Etkin madde biperiden, genel olarak merkezi sinir sistemi üzerinde etki gösteren, antikolinerjik (sinir sistemi ve düz kas dokusunun uyarılmasını azaltıcı) ilaçlar sınıfından bir maddedir. Ancak, antikolinerjik etkinliği sinir sistemi üzerine etkili bir ilaç olan atropine göre önemsizdir.
Doktor gözetiminde kullanılmalı.

BEN-GAY

Halk arasında en çok tercih edilen kas gevşeticiler arasında ilk sırada yer alan ben-gay popülerliğini hala korumaktadır. İçermiş olduğu özler sayesinde kısa bir zaman içinde kas problemlerinizi ortadan kaldırarak sizi eski sağlığınıza kavuşturabilir, kas gevşetici Ben-Gay oldukça etkili bir ilaçtır, yetişkin ya da bebek demeden pek çok kişinin sıkıntılarını oldukça kısa bir sürede düzeltebilir. Genellikle boyun tutulması karşısında tercih edilen ilaçların başında Ben-gay gelmektedir. Siz de bu ilacı kullanabilir ve adele problemlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

KAMFOLİN

Kas Ağrılarında ilk akla gelen kas gevşetici ve ağrı kesicilerin başında gelen bir diğer ilacımız kamfolin. Çoğunlukla bel ve boyun tutulmalarında en çok kullanılan kremdir. Ağrıyan kısma sürüldüğünde bölgede bir yanma hissi oluşturur. Bu sayede ağrıyı çekmeye başlar. Kokusu biraz rahatsız edebilir. Kamfolin Pomadı sürdüğünüzde sıcak bir havlu ile etrafını sararsanız etkisinin ciddi manada arttığını görebilirsiniz.

MAJEZİK

Sanovel kimya ve ilaç sanayi ünvanlı firmanın ürettiği çok fazla tercih edilen bir ilaçtır. Kas gevşetici özelliği ile birlikte, akut gibi romatizma hastalıkları gibi spondilit artirit gibi tedavilerde de sıklıkla tercih edilmektedir.  Majezik, tablet formunda doktorun önermesine tabi olarak günde 1 tablet sabah aç karnına alınması tavsiye edilmektedir. Daha ender olarak rahatsızlığın durumuna göre sabah akşam tok karnına tavsiyesi de söz konusudur.  Bu ilaç ile alakalı doz aşım tavsiyesi günlük 5 tablettir.

Kas gevşetici kremler

Diclomec Plus Krem

Diclomec Plus Krem ile devam ediyoruz. Evet bu kremin etken maddesi diklofenak sodyum ve tiyokolşikosid adlı maddelerdir. Bu kremin, jele benzer bir formülü vardır. Kas gevşetici, iltihap giderici ve ağrı kesici özelliklere sahiptir. Özellikle romatizmal hastalıkların tedavisinde kasılmalar ve ağrıların iyileştirilmesi için oldukça etkili.

Kas ve iskelet sistemi hastalıklarında görülen iltihap, acı, ağrı, kasılmalar ve kas gerginliklerini iyileştirir. Bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel ağrıları, kas ağrıları, boyun ağrıları, sırt ağrıları, siyatik ağrıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma vakalarında bu krem oldukça etkilidir.

THERMOFLEX®

THERMOFLEX®, kutuda, 50 g krem içeren, lak kaplı metal tüp ambalajlarda kullanıma sunulur.
THERMOFLEX®, etkin madde olarak etofenamat içerir.
Etofenamat, steroid olmayan (kortizonsuz) anti-romatik (romatizma tedavisi) ilaçlar grubundandır ve iltihap/inflamasyon giderici (anti-inflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliklere sahiptir.
THERMOFLEX®, aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır:
Kas- iskelet sistemine ait yumuşak dokuların uzun süreli romatizmal hastalıkları. ( kas gevşetici ilaçlar )

 • • Kas romatizması
  • Donmuş omuz (omuz eklemi çevresinin İltihabi durumu) ile birlikte görülen kas sertliği
  • Lumbago, bel ağrısı
  • Siyatik sinir ağrı
 • Kas ağrısı
  • Eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (tendinit, bursit)
  • Omurga veya eklemlerde, aşın zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, osteoartrit, eklemlerde kireçlenme)

RHEUMON

RHEUMON adlı ilacın içindekilere göz atacak olursak..

% 5 JEL, 30 g berrak renksiz jel içeren, ağzı burgulu kapakla kapatılmış, alüminyum tüplerde ve karton kutu içerisinde kullanıma sunulmaktadır.
RHEUMON % 5 JEL, etkin madde olarak etofenamat içerir.
Etofenamat, steroid olmayan (kortizonsuz) anti-romatik (romatizma tedavisi) ilaçlar grubundandır ve iltihap/inflamasyon giderici (anti-inflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliklere sahiptir.
RHEUMON % 5 JEL, aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır:
• Spor yaralanmaları gibi künt travmalardan sonra el ve ayaklardaki akut ezilme, burkulma ve zorlanmalara bağlı ağrılı durumlar.
Diz eklemi iltihabı durumlarında, eklem çevresi yumuşak dokulardaki (bursa, tendon, bağlar ve eklem kapsülü) ağrılı durumlar. ( kas gevşetici ilaçlar )

Kas gevşetici ilaçlar nelerdir?

Klorzoksazon, tizanidin, siklobenzaprin gibi moleküller bu gruptaki ilaçlar arasındadır. Tizanidin aynı zamanda kas spastisitesi tedavisinde de kullanılır.

Hangi ağrı kesici kas gevşetici?

iyasasa bulunan ve kas ağrısı tedavisinde kullanılabilecek topikal ağrı kesiciler şunlardır:
Bengay Krem.
Dolgit Krem.
Naprosyn Plus Jel.
Difenak Gel.
Romatim Jel.
Voltaren Emulgel Krem.
Fastjel.
Muscoflex Duo Jel.

Thermoflex jel ne için?

THERMOFLEX®, etkin madde olarak etofenamat içerir. Etofenamat, steroid olmayan (kortizonsuz) anti-romatik (romatizma tedavisi) ilaçlar grubundandır ve iltihap/inflamasyon giderici (anti-inflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliklere sahiptir.

Kas gevşetici etkisi ne zaman geçer?

Kısa etkili benzodiazepamdır.Hızla etkilidir , ortalama ( iv ) 3 dk sonra etkisi görülmeye başlar.15 -20 dk.da istenilen etkiye ulaşılır.Yaklaşık 45 – 90 dk. etki sürelidir.

Eklem ağrılarına ne iyi gelir ilaç?

Bursit, tendinit ve artritin neden olduğu iltihap, şişme, ağrı, sertlik için ibuprofen, naproksen, indometasin gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar, ağrı kesici, ateş düşürücü, kas gevşeticiler.

Kemik ağrısına ne iyi gelir ilaç?

Ağrı kesiciler: Kemik ağrısını azaltmak için en sık reçete edilen ilaçlardır. Ancak altta yatan rahatsızlığı iyileştirmez, sadece ağrıyı dindirmeye yardımcı olabilir. Hafif ağrılarda İbuprofen (Advil), asetaminofen (Tylenol); orta veya şiddetli ağrılarda ise Parasetamol ya da morfin gibi ilaçlar reçete edilebilir.

Voltaren krem kas gevşetici mi?

Hap, tablet, voltaren emulgel, voltaren kas gevşetici, voltaren krem ve voltaren retard olarak piyasada 6 farklı çeşidi mevcuttur. İlaçların kullanımları farklı olsa da tümü aynı işlevleri görür.14 Kas 2019

Hangi ilaçlar kas gevşetici dir?

Klorzoksazon, tizanidin, siklobenzaprin gibi moleküller bu gruptaki ilaçlar arasındadır. Tizanidin aynı zamanda kas spastisitesi tedavisinde de kullanılır. Tizanidin hem omurilik hem de beyin kaynaklı spastisite tedavisinde tercih edilebilmektedir.28 Tem 2021

Kas ağrılarına ne iyi gelir ilac?

Ağrıya karşı etkili olan analjezikler, kendi kendine ilaç tedavisi için en popüler çarelerdir. Herkes parasetamol, aspirin ve ibuprofen’e aşinadır.27 Oca 2021

Rate this post

Yorum yapın