PC’de God of War Controller Sorunu Nasıl Düzeltilir?

God of War, Santa Monice Studios ve PlayStation Studios tarafından üretilmiş aksiyon macera oyunudur. PlayStation 4’e özel olarak çıkan God oof War, eleştirmenlerin, oyuncuların ve hayranların büyük ölçüde desteğini alarak son nesillerin en iyi oyunlarından biri oldu.

PlayStation oyunları, Days Gone, Horizon Zero Dawn ve hatta Death Stranding ile yavaş yavaş PC’ye çıkıyor. Şimdi, uzun bir bekleyişten sonra, God of War Steam’de çıktı ve bir süredir gördüğümüz en iyi oyunlardan biri.

God of War ultra geniş çözünürlükleri desteklese de, bununla ilgili çok küçük sorunlar var. God of War Ultrawide Sorununu 32:9 en boy oranıyla düzeltmek istiyorsanız, bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

God of War başlatırken hata alan kişilerden biriyseniz, bunun için de kılavuzumuza göz atmayı unutmayın. Beklendiği gibi, oyun Steam kullanıcılarından yüksek Bir Şekilde Olumlu eleştiriler aldı . Bu, yeni çıkan bir oyun için inanılmaz bir başarı ve sadece konsolu değil, PC oyuncularını da etkilemeyi başardığı açık.

God of War Controller Sorunu Düzeltme

PC’de Dualsense yani PS5 Controllerı ile oynuyorsanız, xBox tuşlarını oyun içinde görme ihtimaliniz olabilir. God of War tarafında xBox ve Playstation tuş gösterimi olsa da Steam tarafında bu sorun kaynaklanmaktadır. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Steam Controller ayarlarının düzeltilmesi

  • Steam’i açın ve ardından Kitaplığınızı açın
  • Burada, God of War’a sağ tıklayın
  • Özellikleri Seçin
  • Şimdi, soldaki KONTROLÖR’ü seçin
  • GOD OF WAR İÇİN GEÇERSİZ KILMA yanındaki açılır simgeye tıklayın
  • ” Steam Girişini Devre Dışı Bırak ” olarak ayarlayın

God of war’ı başlatabilirsiniz. Kablosuz oynamak istiyorsanız DS4Windows gibi üçüncü taraf bir yazılım kullanmanız gerekmektedir.

God Of War Başlatırken Çökme Sorunları Nasıl Düzeltilir? ve God of War PC Ultrawide 32:9 Sorunu Nasıl Düzeltilir? 2022 adlı rehber konularımıza bakabilirsiniz.

Bu kılavuzun, God of War ultra geniş sorununu çözmeye yardımcı olduğunu umuyoruz. Aşağıdaki yorumlarda herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.

Rate this post

Yorum yapın