En İyi 20 Minecraft Ev İnşa Fikri 2022

Minecraft’ta İnşa Edilebilecek 20 Harika Yapı

Harika Minecraft yapı fikirlerini bulmak konusunda zorlanıyor musun?

Minecraft’ta inşa etmek söz konusu olduğunda sınır gökyüzüdür. Yüzlerce blok ve bunları özgürce kullanmak… Bu yüzden Minecraft’ta inşa edecek eğlenceli yapı fikirleri bulmak konusunda zorlanabilirsiniz.

İşte bu yüzden EnİyiNedir.com olarak 20 harika Minecraft yapı fikrinden oluşan geniş bir liste hazırlamaya karar verdik. Bu listede devasa binalar da var; küçük, sade, şık tasarımlar da. Yani aradığınız harika tasarımı bu listede bulacağınıza eminiz.

1- Minecraft Japon Pagodası

Japonya’nın güzelliği gözünüze çarptı mı? Doğu Asya’nın güzelliğiyle sizi büyüleyecek, beş kat yüksekliğinde muhteşem simetri ile katmanlı ahşap tipi bloklara sahip bu Japon Pagodası’nın yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Minecraft Şelale Evi

Evinizden çıktığınız zaman her iki taraftan şarıl şarıl akan suların sesini duyduğunuzu hayal edin. Rahatlatıcı, değil mi?

Hoş bir kontrast sağlayan kaplamalı ahşap kütük tasarımlarının yanı sıra, mini bahçe aynı derecede muhteşem görünüyor ve yapıyı doğal, parlak bir görünümle vurguluyor. Tabii suyun arkasındaki fenerler de mistik ve hipnotize edici bir duruş katıyor. Bu harika tasarımın yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Minecraft Gökyüzü Üssü

Tabii ki yeraltı güvenli bir sığınma alanı olabilir. Ama tehlikeli bir durumla karşılaşılma riski çok yüksektir. Beklenmedik lav havuzları, canavarlar, madencilik yapan diğer oyunculardan bahsetmiyorum bile.

Bir sonraki üst derece güvenlikli üssünüz için harika bir fikir arıyorsanız şu an buldunuz demektir.

Gökyüzünün yükseklerinde bulunan bu üs, yalnızca tek bir şelale ile erişilebilen büyük bir platforma sahiptir. Bu da davetsiz misafirlerin oraya erişmesinin epey zor olacağı anlamına gelir. Ayrıca harika gözüküyor! Bu mükemmel tasarımın yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4- Minecraft Nehir Köprüsü

Kasabanızın ortasından geçen bir nehir veya göl mü var?

Venedik kanallarını veya buna benzer bir şeyi yeniden yaratmıyorsanız, bir köprüye ihtiyacınız olacak. Bu harika köprü tasarımı, tüm sulu sıkıntılarınıza estetik açıdan hoş bir çözüm sunuyor. İşlevinin yanı sıra, göz kamaştırıcı asılı fenerler, köprü boyunca bazı çömlekçiler ve bitkiler ve sizi güneşten koruyan bir çatı katı ile muhteşem ve sevimli görünüyor. Bu harika köprü tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Minecraft Squid Game Cam Köprüsü

Squid Game çılgınlığı hâlâ tazeliğini kaybetmemişken, size güzel bir haberimiz var!

Dizideki oyunun bire bir aynısı şimdi Minecraft’ta! Buraya tıklayarak bu harika tasarımın yapılış videosuna ulaşabilirsiniz.

6- Minecraft Deniz Feneri

Okyanus korkunç bir yer olabilir. Neyse ki, deniz fenerleri uzaklardaki gemileri yüksek ve parlak parıltısıyla sahil şeridinin güvenliğine yönlendirir.

Bu harika Minecraft deniz feneri; kompakt ve uzun tasarımının yanı sıra, ışık kaynağı yapının tepesinde yarı saydam soluk sarı bir ışık yayar. En karanlık gecelerde bile gemilere ve teknelere rehberlik etmek için fazlasıyla yeterli. Bu harika tasarımın yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7- Minecraft Asma Ev

Minecraft’ta blok yerçekimi neredeyse yokken, çılgın tasarımlar yaratmak için şaşırtıcı miktarda yaratıcı özgürlüğe sahipsiniz. Tıpkı bu harika Minecraft asma ev tasarımı gibi. İsteğinize göre modifiye edebileceğiniz tam işlevli bir buğday çiftliğine de sahip olan bu mükemmel tasarımın yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

8- Minecraft Yükseltilmiş Modern Ev

Çitlerle çevrili kaldırımın sonuna yaklaşırken sizi görkemli ve muhteşem görünen bir merdiven karşılıyor. Evin içinde, modern ve minimalist unsurları bir araya getirerek lüks ve ihtişamı yansıtan hoş bir ambiyans görebilirsiniz. Ve iç mekan onu kesmiyorsa, dışarıda güneşlenme alanı olan bir sonsuzluk havuzu size gün batımını ve gün doğumunu izlemek için mükemmel bir soluklanma anı sağlayabilir.

Minecraft yükseltilmiş modern ev tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

9- Minecraft McDonald’s

Minecraft dünyasında modern, gerçek hayattaki markaları canlandırmanın her zaman büyüleyici bir tarafı vardır. Bu modern Minecraft McDonald’s tasarımı da tam olarak bunu yapıyor.

İç mekan, bu restoranı öne çıkaran zarif mobilya fikirleriyle dolu olmasının yanı sıra, dış mekanda bir park yeri ve küçük bir çim alanı gibi detaylar da dikkat çekiyor. Minecraft McDonald’s tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

10- Minecraft KFC

Sadece beyaz ve kırmızı renkleri barındıran KFC Restoranı’nın bu sade ve şık tasarıma sahip binası gerçeklerinden neredeyse farksız. Hatta içindeki fırınlarda tavuk bile pişirebilirsiniz. Minecraft KFC tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

11- Dünyanın En Küçük Minecraft Evi

Şimdiye kadar birbirinden çılgın ve farklı Minecraft tasarımları gördük. Fakat bu seferki biraz farklı. Ya mümkün olabilecek en küçük Minecraft evini inşa etmek istersek?

Bazılarınız bundan daha küçük evler gördüğünü söyleyebilir. Ama bu tasarım küçük olmasının yanında şıklık ve sadelik de sunuyor. Dünyanın en küçük Minecraft evi tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

12- Minecraft Büyük Modern Konak

Minecraft’ta sıradan yapı fikirlerinden sıkıldıysanız bu büyük modern konak tasarımı sizin için kesinlikle denemeye değer olacaktır. Çağdaş, zarif ve modern temalarla bu tasarım, oluşturabileceğiniz en havalı Minecraft yapı fikirlerinden biridir.

İçeride altı ana oda bulabilirsiniz: oturma odası, mutfak, yatak odası, kütüphane, salon ve çatı terası. Güzel ve bakımlı bir bahçe aynı zamanda sakinleştirici bir doğa manzarası sunar.

Minecraft büyük modern konak tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

13- Minecraft Starbucks

Şehir temalı bir dünya için Minecraft yapılarından ilham almak istiyorsanız, bu Starbucks Binası aradığınız şey olabilir.

İkonik kahve rengi paleti ve belirgin kırmızımsı kahverengi tuğlalarıyla bu replika kahve dükkanı, Starbucks’a aşina olan herkes tarafından kolayca tanınır. Ve benim gibi kararsızsanız, nerede yemek yiyeceğinizi de seçebilirsiniz; güzel iç tasarıma hayran olmak için içeride veya çevreyi kaplayan tente ve şemsiyelerin altında dışarıda. Minecraft Starbucks tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

14- Minecraft Tekne Evi

Bu harika Minecraft tekne evi tasarımı sayesinde eşsiz manzaranın keyfini çıkarın. Minecraft tekne evi tasarımı, taş vb. yapı malzemeleriyle yapılmış evlerden sıkılanlar için biçilmiş kaftan. Minecraft tekne evi tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

15- Minecraft Su Altı Yaşam Kompleksi

Bu Minecraft su altı yaşam kompleksi ile “üs” kavramını üst boyutlara taşıyabilirsiniz. Minecraft su altı yaşam kompleksi, muazzam geniş pencerelere ve çok estetik bir tasarıma sahiptir. Minecraft su altı yaşam kompleksi tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

16- Yaratıcı ve Dinamik Tavan Işıkları

Canavarlarla muhatap olmak istemiyorsanız evinizi iyi bir şekilde aydınlatıyor olmanız gerekir. Ancak bu aydınlatmayı meşalelerden daha estetik gözüken yollarla da gerçekleştirmek mümkün. Tıpkı bu harika yaratıcı ve dinamik tavan ışıkları tasarımları gibi. Bu birbirinden güzel yaratıcı ve dinamik tavan ışıkları tasarımlarının videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

17- Axolotl Akvaryumu

Minecraft’ta yaratıkları toplamayı ve onları evinize getirmeyi seviyorsanız, bu Axolotl akvaryumu tam da işinizi görebilir.

Geniş ve iyi tasarlanmış bir iç mekanda, bu sevimli küçük hayvanları barındırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Ancak sadece axolotl olması gerekmez. Burada barınması mümkün olan herhangi bir yaratığı da akvaryumda sergileyebilirsiniz.

18- Yemek Arabası

Ana teması yiyecek olan Minecraft yapı fikirleri, karnı aç olanların kesinlikle ilgisini çekecektir. Bu fikri hayata geçirmek için Minecraft yemek arabası tasarımı gerçekten harika bir seçim olacaktır. Bu tasarım ile ilgili en önemli şeylerden birisi her yere konumlandırmaya uygun olmasıdır. Minecraft yemek arabası tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

19- Minecraft Benzin İstasyonu

Modern bir şehir mi inşa ediyorsunuz? Öyleyse arabaları beslemek için bir yere ihtiyacınız olacak. Bu Minecraft benzin istasyonu tasarımı tam da aradığınız şey! Bu harika Minecraft benzin istasyonu tasarımının yapılış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

20- Minecraft Dağ Evi

Madencilik, adından da belli olacağı gibi Minecraft’taki en önemli şeydir. Bu yüzden oyuncular da genelde madenlere yakın yerlerde yaşamayı tercih eder. Bu harika Minecraft dağ evi tasarımı da kayalıkların içerisine konumlandırılmış. Yani madene en yakın olabilecek yerde bulunuyor. Minecraft dağ evi tasarımının yapılış videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


İşte bu kadar! Bu yazımızda 20 harika Minecraft yapı tasarımını sizlerle paylaştık. Şimdi bu birbirinden güzel Minecraft tasarım fikirlerini hayata geçirme zamanı.

Ayrıca henüz okumadıysanız En İyi Netflix Dizileri 2022 yazımıza bir göz atmanızı öneririz 😉

Rate this post

Yorum yapın