Discord Sunucusu Nasıl Silinir? 2022

Yanlışlıkla bir Discord sunucusu mu oluşturdunuz veya artık kullanmadığınız bir sunucunuz mu var? Hem mobil hem de PC için bir Discord sunucusunun nasıl silineceğini haberimizin detayında öğrenebilirsiniz.

Discord, oyuncular için birincil iletişim platformu haline geldi. Çok fazla iletişim ve koordinasyon gerektiren çevrimiçi oyunlar için ya da sadece arkadaşlarınızla bile sohbet etmek için en kolay ulaşabileceğiniz, yüksek ses kalitesine sahip aramalar sunmaktadır.

Sunucular herkes tarafından oluşturulabilir ve farklı metin ve ses kanallarına sahip sunucularda istediğiniz gibi konuşabilirsiniz. İnsanları sunucunuza katılmaya davet edip kabul ettiğinizde, farklı kanallardan birbirinizle konuşmaya başlayabilirsiniz.

Discord ayrıca toplulukların farklı üyelerle etkileşim kurması ve fikirlerini paylaşması için bir platform sağlar. Ayrıca, moderasyon botları, Discord müzik botları , oyun botları gibi benzersiz işlevler sağlayan birçok farklı bot vardır.

Yanlışlıkla bir sunucu oluşturursanız endişelenmeyin. Yaptığınız her sunucu kolayca silinebilir. Ayrıca artık istemediğiniz veya sahibi olduğunuz sürece o kadar aktif olmayan sunucuları da silebilirsiniz.

Bazı sunucularınızı silmek istiyorsanız, bir Discord sunucusunu nasıl sileceğinizi öğrenmek için kılavuzumuzu takip edin.

Discord Suncusu Nasıl Silinir Videolu

Discord Sunucu nasıl silinir veya discordu bilgisayarınızdan tamamen nasıl kaldırırsınız öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki talimatları izleyebilir veya videolu bir şekilde takip edebilirsiniz.

Discord Sunucusu Silme

Yapmanız gereken ilk şey, sunucunun sahibi olduğunuzdan emin olmaktır. Sahibi olmadığınız bir sunucuyu silemezsiniz. Sunucu yöneticisi olsanız veya başka kullanıcı rollerine sahip olsanız bile , sahibi değilseniz sunucuyu silemezsiniz.

Bir Discord sunucusuna sahip değilseniz ve discord suncusundan kurtulmak istiyorsanız sadece Sunucudan ayrıl butonuna basmanız gerekmektedir.

Bir Discord Sunucusuna sahip olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Sunucu sahibi olup olmadığınızı öğrenmek hızlı ve kolay bir işlemdir. Sunucu sahibi olup olmadığınızı unuttuysanız veya sadece tekrar kontrol edip onaylamak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları uyguladığınızdan emin olun.

1.Yapmanız gereken ilk şey silmek istediğiniz Discord sunucusuna gidin ve sunucunun isminin yazdığı butona tıkladıktan sonra sunucu ayarları butonuna basmak.


2.Ardından, Kullanıcı yönetimi altından Üyeleri seçin,

3.Kendi isminizi aratın veya üye listesinden kendi discord profil fotoğrafınıza uyan kişiye bakın.

Sunucunun sahibiyseniz, adınızın yanında bir taç olmalı. Ne yazık ki, taç yoksa sunucunun sahibi değilsiniz ve onu silemezsiniz. Yine de, daha sonra tartışacağımız sunucu listenizden kaldırabilirsiniz.

Unutmayın, bir sunucuyu silmek geri alınamaz . Bir sunucuyu sildiğinizde, sonsuza kadar gider. Devam etmeden önce her zaman doğru sunucuda olup olmadığınızı iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Mobilde Discord Sunucusu Nasıl Silinir

Bir PC’ye erişiminiz yoksa, bir Discord sunucusunu cep telefonunuzdan da silebilirsiniz. Bu basit bir işlemdir ve gerçekleştirmesi yalnızca birkaç dakika sürer. Cep telefonunuzu kullanarak bir Discord Sunucusunu nasıl sileceğinizle ilgili adımlar.

Mobilde Discord Suncusu Nasıl silinir?

  1. Yapmanız gereken ilk şey Discord uygulamasını açmak ve silmek istediğiniz sunucuya girmek

  2. Sunucu adının yanındaki üç noktaya tıklayın ve ardından sunucu ayarlarına tıklayın.

  3. Sunucu ayarlarına girdikten sonra, uygulamanın sağ üst kısmındaki üç noktayı tıklayın ve “Sunucuyu Sil”i seçin.

  4. Mobil cihazlarda Discord uygulamasını kullanarak bir sunucuyu silmek, sunucu adını yazmanızı gerektirmez. Sadece silme seçeneğine basın ve hazırsınız.

  5. Sunucuyu sildikten sonra, Discord sunucusunu neden sildiğiniz konusunda geri bildiriminizi isteyeceklerdir.

    Yine, bir Discord sunucusunu sildikten sonra geri alamazsınız. Devam etmeden önce Discord sunucusunu gerçekten silmek istediğinizden %100 emin olun.

Discord Sunucusundan Nasıl Ayrılınır?

Daha öncede söylediğimiz gibi bir Discord sunucusuna sahip değilseniz, o Discord suncusunu silemezsiniz. Ancak o suncuyu listeden çıkarmak istiyorsanız, suncudan ayrılmayı seçebilirsiniz.

  1. Listenizden çıkarmak istediğiniz Sunucuya gidin.
  2. Sunucunun adının yanındaki açılır oka tıklayın ve ardından Sunucudan Ayrıl ‘ı seçin.
  3. Ardından, sunucudan ayrılmak isteyip istemediğinizi soran bir onay mesajı ile karşılaşacaksınız. Sadece “Sunucudan Ayrıl” a basın ve sunucudan kaldırılacaksınız.

Uyarı: Bir sunucudan ayrıldıktan sonra tekrar davet edilmedikçe sunucuya tekrar katılamazsınız.

Sunucular çok kullanışlıdır ve Discord’u arkadaşlarla oyun oynarken iletişim kurmanın oldukça harika bir yolu yapar . Bir Discord sunucusunu silmeden önce, sunucuyu başka kimsenin kullanmadığından ve sunucuyu aktif olarak kimsenin kullanmadığından emin olun. Çünkü bir Discord sunucusunu silerseniz, üzerindeki her şey de silinir.

Bir Discord sunucusunu nasıl silinir hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Sunucunuzu silerken herhangi bir Discord paskalya yumurtası ile karşılaşırsanız aşağıya yorum yapmayı unutmayın.

Rate this post

Yorum yapın