Discord Rozetleri Nelerdir? Nasıl alınırlar? 2022

Discord uygulamasındaki bazı profillerin yanındaki küçük resimlerin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Farklı Discord rozetlerini ve bu rozetleri nasıl elde edeceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz.

Bazı kullanıcı profillerinde ve profil açılır pencerelerinde görüntülenen bu küçük resimlere Discord rozetleri denir. Bu rozetler; belirli bir sunucuya katıldıklarında, bir etkinliğe katıldıklarında veya belirli bir eylemi tamamladıklarında belirli kişilere verilir.

Discord rozetleri, profilinizde taşıdığınız bir onur madalyası gibi görünür ve profilinizin diğer kullanıcılardan ayrıcalıklı gözükmesini sağlar. Bazı rozetleri almak çok kolaydır ve yalnızca bir sunucuya katılmanızı gerektirir. Buna karşılık, diğerleri son derece nadirdir ve yalnızca az sayıda kişiye verilir.

Alabileceğiniz birçok farklı Discord rozeti var. Her biri eşsizdir ve sahip olmak için farklı işlemler uygulamak gerekir. Bugün, tüm Discord rozetlerini ve onları profilinizde nasıl sergileyebileceğinizi açıklayacağız.

Bu yazımızdan önce En iyi 10 Discord Müzik botu konumuza bakmak için burayı tıklayın.

Discord Rozetleri Nelerdir? Nasıl Alınırlar?

1- Discord Nitro Rozeti

Discord Nitro Rozeti nasıl alınır?
Discord Nitro Rozeti nasıl alınır?

İlk olarak, alınması en kolay rozetlerden biri olan Discord Nitro rozetinden bahsedelim. Bu rozeti almak için Discord Nitro veya Nitro Classic’e abone olmanız yeterlidir. Yapmanız gereken tek şey bu. Ardından yeni rozetinizi profilinizde sergileyebilirsiniz.

Rozetin yanı sıra Discord Nitro ile birlikte gelen avantajlara da sahip olursunuz. Buna küresel emojiler ve çıkartmalar, sunucuya özel profil düzenleme, animasyonlu profil ve kapak fotoğrafları, daha iyi akış kalitesi (ses ve video) ve bunlar gibi birçok ilgi çekici özellik dahildir.

Ayrıca Discord Nitro Classic’e abone olduğunuzda sunucu takviyelerinde %30 indirim ve Discord Nitro’ya abone olduğunuzda da ek iki sunucu takviyesinden yararlanırsınız. Şimdi bu işlemler sonrasında elde edeceğiniz rozeti açıklayalım.

2- Discord Sunucu Takviyesi Rozeti

Discord Sunucu Takviyesi Rozeti, elde edilmesi nispeten kolay bir başka rozettir. Yapmanız gereken tek şey belirli bir ücret karşılığında bir sunucuya takviye yapmaktır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi Discord Nitro’ya abone olursanız, iki ücretsiz takviye kazanmanın yanında ekstra takviyeler için de %30 indirim alırsınız.

Sunucu takviyeleri, Discord’un ana gelir yollarından biridir. Bu nedenle çeşitli rozetler kullanarak daha fazla kullanıcıyı cezbetme düşüncesindedirler. Nadir bulunan bir rozet olmadığını söylemiştik. Zaten Discord Nitro kullanıyorsanız, neden bir sunucuyu güçlendirip ek bir rozet almıyorsunuz?

Discord Sunucu Takviyesi Rozeti’ni elde etmek için takviye yapmak istediğiniz sunucu adının yanındaki açılır oka tıklayıp “Sunucu Takviyesi” seçeneğini seçmeniz gerekir. Ardından açılan pencerede kendinize uygun planı seçip, ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra sunucuya takviye yapmış ve Discord Sunucu Takviyesi Rozeti’ni elde etmiş olursunuz.

3- Discord Hata Avcısı Rozeti

Tüm Discord rozetleri, onları almak için ödeme yapmanızı gerektirmez. Ücretsiz olarak elde edebileceğiniz rozetler de mevcuttur. Bunlardan biri Discord Hata Avcısı Rozetidir. Hata avcısı Rozeti, herhangi bir hatayı bulup Discord’a bildirebilen kişilere verilir. Ancak bu iş göründüğü kadar kolay değildir.

İki farklı renkte hata avcısı rozeti vardır. Yeşil hata avcısı rozeti, birden fazla hatayı Discord’a başarılı bir şekilde bildirdiğiniz anlamına gelir. Altın hata avcısı rozeti ise Discord’a çok sayıda hata bildirdiğinizi gösterir. Ne yazık ki bildirilen hatalarda belirli sayılar açıklanmadı. Bu yüzden sabırlı olmanız gerekiyor.

Başlamak için “Discord Denetçileri” sunucusuna katılmanız ve bir hata avcısı olmanız gerekecek. Daha sonra talimatları izlemeyip ve bir testten geçirileceksiniz. Testi geçtikten sonra, bir rol alabilecek ve hata avına başlayabileceksiniz.

Hata avcısı rozetini almanız biraz zaman alabilir. Yine de bu rozetler nispeten nadir olduğundan, harcadığınız zamana ve verdiğiniz emeğe değecektir.

4- Discord Hypersquad House Rozeti

Şimdi elde edilmesi kolay olan başka bir Discord rozetinden bahsedelim. HypeSquad House Rozeti, elde edilmesi en kolay rozetlerden biridir. Aynı zamanda en yaygın olanlardan biridir. Ama hey, en azından bir Discord rozetin var, değil mi?

HypeSquad House, yarışmalara ve etkinliklere ev sahipliği yapan özel bir Discord grubudur. Gruba katılmak ücretsizdir, ancak bir başvuru sürecinden geçmeniz gerekir. Başvuru esnasında beş adet kişilik sorusu sorulur. Bunları yanıtladıktan ve onay aldıktan sonra, Discord tarafından 3 ayrı evden birine yerleştirilirsiniz. HypeSquad evinize karşılık gelen rozeti de otomatik olarak almış olursunuz.

HyperSquad’a erişmek için Discord ayarlarınızdaki “HyperSquad” sekmesine girip “HyperSquad’a katıl” butonuna tıklamanız gerekir. Sonrasında tek yapmanız gereken soruları yanıtlayıp hangi eve katıldığınızı öğrenmek olacaktır.

5- Discord HyperSquad Etkinlikleri Rozeti

Şimdi daha nadir bir Discord rozetine geçelim. HypeSquad Etkinlikleri Rozeti, HypeSquad tarafından düzenlenen etkinliklere katılan kişilere verilir. Bu etkinlikler genellikle üniversite kulüpleri, yerel etkinlik sahipleri ve diğer topluluklar tarafından düzenlenmektedir. Ayrıca Discord HypeSquad web sitesi aracılığıyla bir HypeSquad etkinliğine başvurabilirsiniz.

Gerçek dünyadaki bir etkinliğe katıldığınızda, HypeSquad Etkinlikleri Rozetini almanın yanı sıra, ücretsiz giysi gibi başka hediyeler de kazanabilirsiniz. Bu rozetin tek dezavantajı, HypeSquad tarafından düzenlenen yerel etkinlikleri bulmanın zor olabilmesidir.

6- Discord Partner Sunucu Rozeti

Sırada, sadece birkaç kişinin sahip olduğu belirsiz bir rozetimiz var. Bu rozeti elde etmek çok zordur ve 100’den fazla üyesi olan bir sunucuya sahip olmanızı gerektirir. Partner Sunucu Rozeti, Discord ile partner olan bir sunucuya sahip olduğunuzu gösterir.

Discord Partner Sunucu Rozetini elde etmek için sahip olduğunuz Discord sunucusunun haftada en az 100 yeni üyeye ve 50’den fazla aktif üyeye sahip olması gerekir. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra sunucu ayarlarınıza geçebilir ve “Partner Programı” sekmesine tıklayabilirsiniz. Buradan Discord partneri olmak için başvurabilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanacağı ve partner olacağınız garanti değil, ancak kriterleri karşılıyorsanız en azından denemeye değer. Rozeti almanın yanı sıra, Discord partneri olan bir sunucunun sahibi sunucuyu ücretsiz 3. seviyeye yükseltme ve ücretsiz Discord Nitro haklarından da yararlanabilmektedir.

7- Discord Personel Rozeti

Discord personel rozeti, alınması zor olan başka bir rozettir. Yalnızca Discord için çalışan kişilere verilir. Rozet, Discord çalışanı kimliğine bürünme sahtekârlığını azaltmak ve kullanıcının gerçekten Discord için çalıştığından emin olmak için kullanılır. Elbette, artık şirketle çalışmıyorsanız rozetinizi de kaybedersiniz.

8- Discord Sertifikalı Moderatör Rozeti

Discord Sertifikalı Moderatör Rozeti, büyük ve aktif sunucuların moderatörleri ve yöneticileri tarafından alınabilir. Mayıs 2021’de piyasaya sürülen mevcut en yeni rozet. Moderatörler; üyeleri yasaklayarak, uygunsuz içerikleri kaldırarak ve sunucuların büyümesine yardımcı olarak toplulukları ve sunucuları güvenli hale getirmeye yardımcı olurlar.

Discord Sertifikalı Moderatör Rozeti’ne sahip olabilmek için ilk olarak başvuru yapıp, Discord Moderatörlük Sınavı’nı tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca “Discord Moderatör” sunucusunda da 3 ay veya daha fazla süre aktif olmanız gerekir.

Sertifikalı moderatör olmak için başvururken unutulmaması gereken en önemli şey sabırlı olmaktır. Bazı kullanıcılar; Discord’dan yanıt almanın haftalar, hatta aylar sürdüğünü belirttiler. Bu nedenle, o güzel Discord Sertifikalı Moderatör Rozeti’ni almadan önce bir süre beklemeniz gerekecek.

9- Discord Erken Dönem Destekçisi Rozeti

Ne yazık ki, yazımızdaki son iki rozet bugün elde edilemiyor. Bu rozetler zaten kullanımdan kaldırıldı ve yalnızca birkaç kişi bunlara sahip. Discord Erken Dönem Destekçisi Rozeti, 10 Ekim 2018’den önce Discord Nitro’ya abone olan tüm kullanıcılara verildi.

Nitro’yu destekleyen tüm kullanıcılara bir teşekkür olarak Discord, abone olan herkese Erken Dönem Destekçisi Rozeti’ni hediye etti. Bugün çok nadir bulunan bir rozet ve buna sahip olan insanlar, başından beri Discord’u desteklediklerini gururla söyleyebilirler.

10- Discord Erken Doğrulanmış Bot Geliştiricisi Rozeti

Yazımızdaki son rozet, elde edilmesi çok nadir ve zor olan başka bir rozettir. Discord Erken Doğrulanmış Bot Geliştiricisi Rozeti, botlarını 19 Ağustos 2020’den önce doğrulayan geliştiricilere verildi. Botlar, günümüzde herhangi bir Discord sunucusunun önemli bir parçasıdır. Özellikle diğerlerinin yanı sıra sunucunuza müzik botları, moderatör botları, oyun botları ve karşılama botları eklerseniz; sunucuyu daha eğlenceli ve işlevsel hale getirmeye yardımcı olurlar.

Yine de her bot geliştiricisi bu rozeti alamamıştır. Botunuzu 40 veya daha fazla kişinin bulunduğu en az 75 sunucuya kurmanız gerekir. Bu, bugün bile zorlu bir görevdir. Bu nedenle; erken doğrulanmış bot geliştirici rozeti, bu listedeki nadir rozetlerden biridir ve profilinizin ayrıcalıklı gözükmesini sağlar.

Sonuç olarak…

Bu yazımızda farklı Discord Rozetlerini tanıttık ve bunlara nasıl sahip olacağınızı anlattık. Her rozetin benzersiz bir tasarımı vardır ve profilinize ek bir güzellik katar. Bazı Discord rozetlerini toplamakla ilgileniyorsanız, kesinlikle HypeSquad, Nitro ve sunucu takviye rozetleri gibi kolay olanlarla başlamanızı öneririz.

Rate this post

Yorum yapın